piątek, 14 kwietnia 2017

Carpe Diem, czyli co z tą teraźniejszością?

Myślisz o tym co zrobiłaś / eś w przeszłości? Myślisz o tym co zrobić w przyszłości? Czy Twoje decyzje podjęte teraz zaowocują czy może przekreślą Twoje plany? Chyba każdemu zdarza się to robić, a przy tym zapominać, że jesteśmy w teraźniejszości i powinniśmy zająć się właśnie nią. Moje nocne rozmyślenia kolejny raz doprowadziły mnie do tego, że.. przyszłość może przecież nie nadejść. I co wtedy? Nasze życie będzie stracone. Bez uśmiechu. Po prostu nieważne... Przepis na dobre życie?
ŻYĆ?


 Uśmiechać się do ludzi których nie znacie, życzyć im miłego dnia. Czy ten gest nie sprawia,że sami byście się z niego ucieszyli? Potem cały dzień myślimy o nieznajomym,który jako jedyny tego dnia życzył aby nasz dzień był dobry. Mały gest a daje tak wiele.Lepiej pomagać niż 'obrabiać dupę' - Każdy człowiek - bez wyjątku, ocenia innych, obgaduje. Ja też. Mówimy złe słowa o nich dlatego, że zrobili coś źle, czego czasami nie można niestety naprawić w pojedynkę. Gdyby każdy zamiast obgadywać za plecami podszedł i pomógł na świecie nie byłoby tylu źle dobranych podkładów ( prawda dziewczyny? ) Przy okazji mam dla was kod rabatowy od strony Rabble.pl na zakupy do Sephory ( kody rabatowe Sephora ) Możecie polepszyć sobie dzień małymi zakupami albo sprawić komuś drobny prezent :)
Życie to nie konkurs - całe życie trwa wyścig szczurów, każdy chce być lepszy od drugiego. Mieć więcej pieniędzy, lepsze ubrania, wyższe oceny, dłuższe nogi. Skupiamy się na tym co można kupić oraz na wyglądzie. W rzeczywistości bardziej wartościowi ludzie to Ci, którzy mają piękne serce. W życiu nie ma osób wygranych i przegranych, to nie konkurs ani żadna walka. Pamiętajcie o tym jak kolejny raz złowrogo będziecie patrzeć na koleżankę która dostała lepszą ocenę z fizyki.

Cieszcie się tym co macie, bądźcie dumni z siebie, bądźcie pewni swoich decyzji i nigdy, niczego nie żałujcie. Żyjcie dla siebie,a nie dla innych. Trzymam kciuki za każdego i każdą z Was:) Miłego dnia! :* Nie zapominajcie o uśmiechu!
Ps. Możecie się domyślić kto robił zdjęcia -------- Intagram @simiyt9 komentarzy :

 1. Bardzo trudno znaleźć to granice. Jednocześnie być opowiedzialnym i mieć jakies plany na przyszłe życie i jednocześnie cieszyć się tym co teraz, nie zapominac o tym. Ale wszystko da się zrobić! :)
  Only Dreams

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Masz rację, że czasem powinniśmy się skupić na tym, co dzieje się tu i teraz. Nikt nie obieca nam, że obudzimy się jutro, więc starajmy się, by nasza teraźniejszość była w pełni wykorzystana. Pozdrawiam! /Klaudia
  NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również dawno już dostrzegłam te zachowania, niestety ale każdy podąża za tłumem i goni na przód a powinniśmy się cieszyć chwilą i jak najlepiej wykorzystywać czas :)
  http://nazywamsiemilena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mądry wpis. Ja cały czas powtarzam sobie, że karma wraca, dlatego staram się żyć i tak traktować innych, aby to całe dobro kiedyś do mnie wróciło :)
  Obserwuję :*
  http://niepoprawnymakijaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Very cool post, Darling! Wonderful photos!
  I'd be happy friendship blogs ♥
  Julia Shkvo

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się twój blog :) Zostaje na dłużej :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Co do uśmiechania sie do obcych i mówienia im 'dzien dobry'.. niestety polska mentalność częśto sprawia, że patrzymy się na taką osobę krzywo i zamiast odpowiedzieć i być mile zaskoczonym, często spotykamy się z niemilymi słowami

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post. Dość często uśmiecham się do obcych, ale niestety patrzą się na mnie jak na wariatkę. Co do tego wyścigu szczurów... niestety bardzo trudno powstrzymać się od brania w nim udziału. To się dzieje samoistnie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

✓ Każdy komentarz motywuje ♥
✓ Jeżeli blog Ci się spodobał zaobserwuj :)
✓ Jeżeli masz do mnie jakieś pytania napisz na: busaandra@gmail.com
✓ Obraźliwe komentarze będą usuwane!

design by DolcziiBlog